Licence

Solidea Net Partner Logo

Licence

Zakoupením licence Windows Intune máte právo používat nejnovější desktopový operační systém. V současnosti je to Windows 7 Enterprise. Licence funguje jako upgrade k vaší původní licenci. Může to být kterákoliv licence Windows XP nebo Vista kromě Home edicí. Tímto lze velice jednoduše, bez vysokých finančních nároků, sjednotit celé firemní prostředí na nejnovější verzi Windows, a využít tak dalších výhod týkajících se bezpečnosti a uživatelského komfortu: intuitivní uživatelské rozhraní, pokročilé vyhledávání, šifrování disku i flešek pomocí BitLockeru a další.

V rámci Windows Intune můžete v případě potřeby využít i právo na downgrade a sjednotit své firemní počítače na nižší verzi podporovaného operačního systému.

Součástí Windows Intune agenta je i antivirové a antimalwarové řešení založené na Microsoft Malware Protection Engine, využité i v produktech Forefront Endpoint Protection. Tím ušetříte za antivirový program, který dosud používáte.

A perlička na závěr - licence pro virtuální desktopy. Na svém fyzickém pc můžete spustit až čtyři virtuální počítače. To ale není všechno. Máte právo na spuštění pc v datovém centru – tedy licenci Virtual desktop Access (VDA). Provozujete-li tedy virtuální desktopy, je Windows Intune jedna z mála možností, jak správně licencovat.

Volitelnou součástí Windows Intune je Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP), který dále rozšiřuje možnosti správy klientských stanic pomocí následujících nástrojů:

  • Diagnostics and Recovery Toolset (DaRT) – umožňuje efektivní a rychlou diagnostiku a obnovu poškozených instalací klientských operačních systémů. Umožňuje vytvořit bootovatelné DVD s diagnostickými a opravnými nástroji, které dokáží obnovit i PC instalaci poškozenou natolik, že nedokáže nastartovat operační systém.
  • Advanced Group Policy Management (AGMP) – nadstavba nad Group Policy v rámci Active Directory. Umožňuje delegovat role nad jednotlivými politikami, verzování, návrat k předchozímu stavu a offline editace Group Policy Microsoft Application Virtualization – firemní aplikace lze nasadit centrálně v rámci virtuálního prostředí a odtud je poskytovat uživatelům. Podstatně se tím ulehčuje správa, dohled a přechod na nové verze aplikací.
  • Microsoft Enterprise Desktop Virtualization – řešení pro starší aplikace, nekompatibilní s novým operačním systémem. Umožňuje spouštět starší operační systém včetně dané aplikace v rámci virtuálního prostředí. Microsoft System Center Desktop Error Monitoring – pokud používáte řešení Systém Center pro dohled nad svými servery, SCDEM rozšiřuje možnosti dohledu i na klientské stanice Microsoft Desktop Optimization Pack dále prochází inovací, při vydání nové verze MDOP mají uživatelé Windows Intune automaticky nárok na nejnovější verzi.

Vlastnosti

Kontakty

Solidea
Tomáš Štěpánek
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakty

Aplikace365
David Aschermann
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.